A Rutgers Egyetemen adtak elő intézetünk oktatói
Bartal Mária Between Mind and Body: Decoding Illness in Karinthy's 'Journey Around My Skull' című előadásában azt vizsgálta, hogy az Utazás a koponyám körül oldalain miként fonódik össze a betegség tapasztalata az egzisztenciális és filozófiai témákkal. A regény figuratív és narratív megoldásait elemezve azt mutatta be, hogy Karinthy műve világirodalmi mércével mérve is kiemelkedő finomsággal mutatja be a testi betegségek hatását az identitásra és a valóság észlelésére.
Dánél Mónika Towards a Poetics of Accents: Re-mapping the National from Shared Borderland and Transnational Spaces című előadásában egyrészt a nyugati/emigráns magyar irodalom és a határon túli magyar irodalom történeti kategóriáit rekontextualizálta a transzancionális és multilinguális irodalom szemléletei felől, másrészt Bodor Ádám prózapoétiákájára fókuszálóan a magyar nyelvű regényeket mint a kelet-közép európai többnyelvű kulturális emlékezet közvetítőiként mutatta be, amelyek így az egynyelvű olvasót is mindvégig dinamizálják a mulilinguális tapasztalások irányába.
Ugyancsak részt vett a konferencián intézetünkből Scheibner Tamás, aki Navigating New Horizons: The 1956 Hungarian Exodus and Its Global Impact címmel szervezett panel egyik előadójaként az 1956-os magyar menekülteket feldolgozó adatbázis munkálatait mutatta be.
A magyar diaszpóra szempontjából kulcsfontosságú New Brunswickban munkatársaink meglátogatták az American Hungarian Foundation által fenntartott Magyar Örökség Központot (Hungarian Heritage Center) és megtekintették a helyi közösség kiállított tárgyi emlékeit.