Firenzei kettősképzés pályázati kiírása a 2018/2019. tanévre

2018.08.28.
Firenzei kettősképzés pályázati kiírása a 2018/2019. tanévre

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) és az Università degli Studi di Firenze (UNIFI) két diploma megszerzésének lehetőségével járó kettős képzésben való részvételre hirdet pályázatot a 2018–2019-es tanévre

Az ELTE BTK és a Firenzei Tudományegyetem, Bölcsészet- és Neveléstudományi Iskola (UNIFI SUFO), az ELTE Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézete, Magyar Nyelvtudományi és Finnugor Intézete, a Romanisztika Intézet Olasz Tanszéke, valamint a firenzei Dipartimento di Lingue, Letterature e Studi Interculturali (Nyelvi, Irodalmi es Interkulturális Tanulmányok Intézete), a két egyetem közötti egyezmény értelmében pályázatot hirdet két diploma megszerzésének lehetőségével járó kettős képzésben való részvételre.

A pályázat kiterjed mind az alap-, mind a mesterszakos képzés szintjére. Pályázhat minden olyan ELTE-hallgató, aki a 2018-2019-es tanévben, első- vagy felsőbb évjáraton végzi:

  • a BA szakot,
  1. a) Magyar alapszak és Olasz minor,
  2. b) Romanisztika alapszak Olasz szakirány és Magyar minor
  3. c) Romanisztika alapszak Olasz szakirány és Magyar mint idegen nyelv minor párosításban; kifejezetten javasolt, hogy a kettősképzésben érdekelt hallgató már az első évének első szemeszterétől elkezdje minor szakjának kurzusait;
  •  az MA szakot,
  1. a) az Olasz nyelv, irodalom és kultúra,
  2. b) a Magyar nyelv és irodalom,
  3. c) az Irodalom- és kultúratudomány képzési rendjében.

A kettősképzésben érdekelt első- vagy felsőbb éves ELTE-hallgatók 2018. szeptember 11-én, kedden, 14 órakor vehetnek részt motivációs felvételi beszélgetésen az ELTE BTK Olasz Tanszékén. Alapszakos kettősképzésre a két egyetemen összesen 12, mesterszakra összesen 8 hallgató vehető fel évente.

Az ELTE és az UNIFI két diplomája megszerzésének feltétele az, hogy az ELTE-hallgató a Firenzei egyetemen elvégezzen minimum 60 kreditet és mindkét egyetemen megvédje szakdolgozatát (a firenzei szakdolgozatnak része az ELTE-re készülő dolgozat).

A tanulmányi motivációra és a BA/MA szinten általában elvárható, nyelvi-irodalmi-kulturális komptenciákra vonatkozó, sikeres felvételi beszélgetést követően értelme van azonnal (tehát még szeptember 11-én, de mindenképpen szeptember 14-én belül) online úton pályázni a Toszkán Régió hallgatói támogatására függetlenül attól, hogy melyik szemesztertől tanul a hallgató Firenzében (az egyszerű online dokumentáció kitöltéséhez segítséget ad az érdekelt hallgatónak a firenzei magyar lektor: Kapácsy Kinga, kinga.kapacsy@unifi.it). A minimum egyéves firenzei tanulmányi idő legjobb kihasználását elősegíteni kívánó, toszkán regionális támogatás térítésmentes kollégium- és menzahasználatot valamint egy évente kétszer jutattott, a családi jövedelem mértékétől függően évi 800-2000 euro közötti szociális ösztöndíjat foglal magában. A kettősképzésben résztvevő ELTE-hallgatók Firenzében tandíjmentesek (olaszországi “államilag támogatott” hallgatói státuszban tanulnak). A Firenzében töltött szemeszterek a magyarországi államilag támogatott félévekbe nem számítanak bele.

A kettős képzésben részt vevő alapszakos hallgató a magyar és az olasz nyelvi és irodalmi kurzusok mellett az angol, francia, német, orosz és szláv (cseh, lengyel, szerb-horvát), portugál, spanyol, illetve az arab, héber, japán, kínai, török nyelvek és irodalmak közül választva, ezek területén is elvégez minimum 30 kreditet. Ezáltal, többlet költség nélkül lehetősége nyílik egy második minor elvégzésére is, illetve a Romanisztika alapszak Olasz szakirány mellé az említett nyelvi-irodalmi minorokból választó hallgatónak is lehetősége nyílik a kettésképzésben való részvételre. Általában a nemzeti diplomával járó alapszak 180 kreditjéhez képest a magyarországi és olaszországi kettős diplomát a hallgatók 192 kredittel végzik el. A mindkét egyetemre rendesen beiratkozott ELTE hallgatónak illetve a két egyetem frissdiplomásának lehetősége van továbbá arra, hogy rész vegyen mind az ELTE, mind a Firenzei Tudományegyetem fizetett szakmai gyakorlatot biztosító Erasmus Plus pályázatán. A kettősképzés minkét szintjén (BA/MA), külön-külön maximum 12 hónapnyi gyakornoki ösztöndíj nyerhető el.

Az egyezmény szakmai koordinátorainak elérhetőségei:

  • Prof. Giampaolo Salvi (salvi.giampaolo@btk.elte.hu)
  • Prof. Beatrice Töttössy (tottossy@unifi.it, +39 3335897725 whatsapp vagy viber vonalon is).