Szilágyi Márton Tarnai Andor-díjat kapott
Az ELTE HTK Irodalomtudományi Kutatóintézet és a Faludi Ferenc Jezsuita Akadémia 2026. április 7-én rendezte meg a Tarnai Andor-díj ünnepélyes átadását. A 2026. évi Tarnai Andor-díjat Szilágyi Márton tanszékvezető egyetemi tanár vette át.
A díjat átadták: Sajgó Szabolcs SJ, a Faludi Ferenc Jezsuita Akadémia tanácsadója és Kecskeméti Gábor, az MTA rendes tagja, a HTK Irodalomtudományi Kutatóintézet igazgatója. A díjazott munkásságát Csörsz Rumen István, tudományos főmunkatárs és Margócsy István, ny. egyetemi docens méltatta.
Tarnai Andor-díj
A Magyar Tudományos Akadémia Irodalomtudományi Intézete és Tarnai Andor (1925–1994) akadémikus családja 2006-ban közösen hozta létre a Tarnai Andor-díjat, az irodalomtudomány és kritika történetével kapcsolatos kutatások kiemelkedő eredményeinek elismerésére. A kuratórium tagjai: Tarnai Andorné, Szörényi László, Kecskeméti Gábor, Korompay H. János és Tüskés Gábor. Az évente átadandó díjat első alkalommal 2007-ben Dávidházi Péter egyetemi tanárnak, az irodalomtudomány doktorának adományozta a kuratórium, a XIX. századi magyar irodalomtudomány és kritika történetének, azon belül Toldy Ferenc munkásságának feltárása érdekében végzett kutatásaiért. Az emlékplakettet Soltra Elemér szobrászművész készítette.