Szemináriumi dolgozat

Szemináriumi dolgozat

A követelmények pdf formátumban letölthetőek ITT.

A szemináriumi dolgozatok minimális követelményei

A felsorolt szempontok bármelyikének figyelmen kívül hagyása esetén a dolgozat kizárólag elégtelen érdemjeggyel értékelhető.

  • A szemináriumi dolgozat főszövege terjedelmének alsó határa szóközökkel együtt 12.000 leütés. A címlapot, a jegyzeteket, a dolgozat végén felsorolt bibliográfiát és az esetleges mellékleteket nem számoljuk bele a főszövegbe.
  • A dolgozatnak legalább öt, a dolgozat témájához kapcsolódó szekunder szöveg ismeretéről kell tanúskodnia. A szakirodalom keresése és feldolgozása a hallgató feladata. Bármilyen probléma esetén a szeminárium vezetőjével lehet konzultálni.
  • A jegyzetekben, illetve a hivatkozott munkák listájában az Intézet által kiadott segédletet vagy indokolt esetben bibliográfiakészítő szoftver használatának segítésével egy nemzetközi bevett hivatkozási szabványt kell követni. A szakirodalomra – a választott hivatkozási rendszernek megfelelően – lábjegyzetben, vagy végjegyzetben vagy a szövegbe ékelt zárójeles jegyzetekben kell hivatkozni. (A különböző formákat nem szabad keverni.)
  • A dolgozat végén feltüntetett irodalomjegyzék önmagában nem tekinthető elégséges hivatkozásnak, az adott helyen mindig meg kell adni a pontos hivatkozást.
  • A szövegben nem fordulhat elő jelöletlen szó szerinti idézet, az ilyen idézet plágiumnak minősül és fegyelmi eljárást vonhat maga után.
  • A szövegben nem fordulhat elő jelöletlen tartalmi idézet. A dolgozatnak minden olyan része idézetnek minősül, amely nem a dolgozatíró szellemi munkája. Ilyen esetekben is hivatkozni kell az eredeti szerzőre. A jelöletlen tartalmi idézet plágiumnak minősül és fegyelmi eljárást vonhat maga után.
  • A dolgozatban a szó szerinti idézetek együttes terjedelme nem haladhatja meg a teljes szöveg 15%-át.
  • A dolgozatnak tartalmaznia kell a hallgató által aláírt alábbi nyilatkozatot:

„Alulírott [NÉV és NEPTUN-KÓD HELYE] kijelentem, hogy a jelen szemináriumi dolgozat saját szellemi termékem, abba mások munkáját pontos hivatkozás (és szószerinti idézet esetén, idézőjel) nélkül nem építettem be. [KELTEZÉS, ALÁÍRÁS]”

(Elektronikusan leadott dolgozat esetén elegendő a név megadása az aláírás helyén, nem szükséges szkennelt dokumentumot csatolni.)

  • A nem saját teljesítményként létrejött (másolt, internetről letöltött, mesterséges intelligencia által létrehozott stb.) dolgozatok benyújtása plágiumnak minősül, és a HKR 74.A–C §-nak megfelelően fegyelmi eljárást von maga után.
  • A dolgozat digitális leadásának platformját és a file formátumát az oktató meghatározhatja. A dolgozatot az órát tartó oktató kérésére nyomtatott formában is be kell nyújtani.